Поліноз у дітей: боремося з алергією на пилок
Сезонна алергія на пилок рослин - явище, яке може істотно затьмарити радість весняних прогулянок на свіжому повітрі для вашого малюка. Якщо не боротися з полінозом у дитини, він може мати складніші наслідки для організму, ніж нежить, кашель і свербіж. Як його лікувати і що ще можна зробити - читайте далі в статті.
Що таке поліноз у дітей, і хто в групі ризику?
Поліноз більш відомий під назвою «сінна лихоманка». Вчений, який досліджував цю недугу, вважав, що його викликає саме сіно. Частково він мав рацію. Зараз медицині відомо, що алергічні реакції викликає пилок будь-яких рослин. Поліноз у дітей - загальна назва для цілої низки алергічних захворювань: бронхіальної астми, риніту, кон'юнктивіту, кропив'янки і дерматиту.
Поліноз проявляється при безпосередньому контакті з алергеном. Симптоми можуть з'явитися вже через 10 хвилин після першого контакту. Пізніша стадія захворювання настає через 6-14 годин після того, як пилок потрапив в дихальні шляхи крихітки.
Читайте також: Арахідонова кислота (ARA): в чому користь для дітей?
Схильність до полінозу вважається генетичною. Іншими словами, якщо хтось із батьків - алергік, ймовірність, що у дитини будуть ті ж проблеми, досить висока. Крім цього, за результатами дослідження, схильність до алергії вища у малюків з благополучних сімей, а також у дітей, які живуть в промислових містах. У групі ризику також малюки, яких відлучили від грудей.
Чому дитина може захворіти на поліноз:
- Ранній контакт дитини з подразниками - тютюновий дим, пил, продукти розпаду хімікатів.
- Переведення малюка на штучні дитячі суміші.
- Часті простудні, запальні захворювання дихальних органів.
- Приймання антибіотиків і антибактеріальних препаратів.
- Неправильне харчування, дефіцит поживних речовин в організмі.
Цікавий факт: немовлята на поліноз не страждають. Схильність до алергічних реакцій на пилок у дітей розвивається протягом декількох років. Для немовлят на грудному вигодовуванні більше характерні харчові алергії.
Симптоми полінозу у дітей
Поліноз - захворювання підступне, бо симптоматика дуже схожа на звичайну застуду. Тому батьки часто не звертаються до лікаря, помилково вважаючи, що вилікувати чадо можна перевіреними засобами проти ГРВІ самостійно.
Як виглядає поліноз у дитини:
- Спочатку малюк починає сопіти носом через набряк слизових оболонок дихальних шляхів. Потім з'являється нежить і почервоніння слизової оболонки очей.
- Дитина постійно пчихає, у неї підвищується температура.
- Малюк вередує, погано спить і відмовляється їсти.
- Можуть з'явитися темні кола під очима - це наслідок набряку придаткових пазух носа.
Також розпізнати поліноз можна за виділеннями з носа. При сезонній алергії слиз буде прозорим, а набряк слизової носа - одностороннім. З чим ви маєте справу - з полінозом або звичайною застудою - не важливо, в будь-якому разі необхідно звернутися до педіатра, щоб він призначив правильне лікування.
Чим небезпечна сезонна алергія, якщо її не лікувати
Ігнорувати сезонну алергію не можна. Несвоєчасне або неправильне лікування не тільки погіршить стан, а й призведе до того, що недуга набуде стійкого характеру.
Потрапляючи в організм дитини, алерген провокує запальні процеси: збільшуються мигдалини і аденоїди, запалюється середнє вухо, підвищується ризик розвитку бронхіальної астми. Крім того, при ослабленому алергією імунітеті, підчепити вірусну інфекцію дуже легко, а це вже може призвести до більш серйозних наслідків.
Чим лікувати поліноз у дітей
Пік захворювань на поліноз припадає на весняно-осінній період, коли всі рослини починають розпускатися і цвісти. Найкращий спосіб захистити малюка від алергенів - відвезти його в регіони, де ці рослини вже відцвіли або ще не розпустилися. Якщо ж такої можливості немає, зміцнюйте імунітет. Почніть з вітамінних комплексів, ехінацеї, відварів шипшини і трав'яних чаїв. Також перегляньте раціон харчування малечі: він повинен бути збалансованим і містити всі необхідні вітаміни і мінерали.
Важливо також суворо дотримуватися гігієни в період цвітіння рослин. Регулярне вологе прибирання в оселі, відсутність речей, які накопичують пил, вмивання і миття рук після прогулянки - прості дії, які допоможуть мінімізувати контакт дитини з алергенами.
Щодо лікування, то спочатку необхідно визначити тип алергії. Тобто, знайти алерген, який запускає алергічну реакцію. Шкірні алергопроби роблять в зимовий період і тільки дітям, старшим за 3 роки.
Щоб полегшити симптоми полінозу, педіатри та алергологи прописують антигістамінні препарати, краплі та спреї для носа для зняття набряклості слизових.
Рекомендовані статті