Яке молоко краще для дитини – коров’яче чи козяче?

Яке молоко краще для дитини – коров’яче чи козяче?

6-12 місяців
Стаття
груд. 4, 2024
3хв

Якщо малюку вже виповнилося рік, мами поступово вводять в його раціон незбиране молоко. Спочатку в дуже невеликій кількості, щоб тільки познайомити організм дитини з новим продуктом. Звичайно краще за інші нам відоме коров’яче молоко. Але що ж обрати?

Вік від 1-го до 3-х років – відповідальний етап переходу на доросле харчування, у якого є певні особливості. Асортимент, консистенція, технологія приготування страв повинні суттєво відрізнятись від дорослого раціону.

Важливо!

Щоденно дитина повинна отримувати 400-500 мл рідких молочних продуктів (прісних і кисломолочних).

Складаючи раціон для дитини 1-3 років віддавай перевагу спеціалізованим дитячим продуктам, які відповідають високим стандартам якості і показникам безпеки в даному віці.  Серед них вибирай ті, які збагачені мінеральними речовинами і вітамінами, яких потребує дитячий організм.

Варто пам’ятати, що молоко людини і тварини значно відрізняються за складом. Спільним для коров’ячого і козячого молока є високий вміст білка: в 2,8-3 рази більше, ніж в грудному молоці. Рівень лактози (молочного цукру) в коров’ячому молоці мало відрізняється, він в 1,5 рази нижче в порівнянні з грудним молоком. Обидва види молока характеризуються високим вмістом солей у порівнянні з грудним молоком: містять натрію більше ніж в 2 рази, калію в 3 рази, кальцію і фосфору в 6 і 7 разів відповідно.

При цьому співвідношення кальцій/фосфор в них суттєво нижче, ніж в грудному молоці, що несприятливо впливає на засвоєння кальцію і може сприяти розвитку закрепів. Вміст вітамінів в коров’ячому і козячому молоці нерівнозначний. Порівняно з коров’ячим, козяче молоко містить в два рази більше вітаміну А, але в ньому в п’ять разів менше фолієвої кислоти і в чотири рази менше вітаміну В12, які необхідні для нормального кровоутворення. Їх дефіцит може призвести до розвитку анемії. Що стосується вітамінів В1, В2, В6, D, то їх вміст в коров’ячому і козячому молоці схожий, але відрізняється від рівня в жіночому молоці. В той самий час має ряд перевагу порівнянні з коров’ячим молоком, а саме – легше засвоєння білка і жиру, що дозволяє використовувати його в харчуванні діток, що часто хворіють, в період реабілітації після операцій і переломів кісток. Існує думка, що козяче молоко більше підходить дітям-алергікам, аде це не так.

Важливо!

Педіатри вважають неприйнятним використання козячого молока с ціллю дієтотерапії у дітей-алергіків. Встановлено, що більше ніж у 90% дітей з алергією на білок коров’ячого молока розвивається перехресна алергічна реакція на козяче і овече молоко

Необхідно пам’ятати, що надмірне споживання дітьми раннього віку будь-якого виду незбираного молока через високий вміст білка і солей, недостачі важливих вітамінів і мікроелементів призводить до  різноманітних дефіцитних станів, порушенню функції нирок, печінки, травного тракту.

Перед тим, як ввести і раціон малюка  нову страву, вибираючи між незбираним молоком і спеціальним дитячим молочком, порадься з педіатром.

Порада

Нагадуємо: ідеальним харчуванням для грудної дитини є молоко матері. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує виключно грудне вигодовування в перші шість місяців і подальше введення прикорму при продовженні грудного вигодовування. Продовжуйте грудне вигодовування як можна довше після введення прикорму. Компанія Нестле підтримує дану рекомендацію. Для прийняття рішення про строки і способи введення прикорму в раціон малюка необхідна консультація спеціаліста.

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.