Паління при грудному вигодовуванні (ГВ): вплив на малюка
Порадии і позиція з питання паління при грудному вигодовуванні / паління при ГВ відомих міжнародних та українських педіатрів, ВООЗ і Ла Лече Ліги – громадської організації для підтримки жінок, що годують.
Чи можна палити мамам-годувальницям? Здавалося б, відповідь очевидна. Але у медиків та організації охорони здоров'я своя думка з цього приводу. З одного боку з огляду на негативний вплив нікотину, смол і диму на лактацію й організм дитини, рекомендується відмовитися від цигарок. Але не всі мами (особливо ті, хто палив ще до вагітності) на це здатні. Як паління під час годування грудьми впливає на молоко і загальний стан крихітки? Чи можна палити і продовжувати грудне вигодовування? І як зменшити негативний вплив?
Як куріння при ГВ впливає на лактацію та здоров'я крихітки
Негативний вплив сигаретного диму і смол проявляється у двох напрямках: пасивне паління (якщо мати або інший член сім'ї палить удома і / або у присутності малюка) і потрапляння шкідливих елементів у грудне молоко.
Нікотин погіршує лактацію
Нікотин уповільнює виділення молока і зменшує його кількість. Це пов'язано з тим, що у мам, які палять, рівень пролактину нижче. Тому в період найактивнішого вироблення пролактину – з 9 вечора до 9 ранку – сигарети варто повністю виключити або хоча б максимально обмежити їхню кількість.
Нікотин руйнує вітамін С
У молоці матері, що палить, концентрація вітаміну С нижче, ніж у тої, що не має згубної звички. А це означає, що для карапуза таке харчування менш корисне.
Вплив на дитину
Ось як молоко, що містить нікотин, може впливати на організм крихітки:
- Спричиняє кольки в кишечнику
- Перешкоджає збільшенню маси тіла
- Робить малюка дратівливим
Нікотин і неспокійна дитина
Усупереч поширеному міфу, паління не заспокоює, а збуджує нервову систему. Тому материнське молоко, що містить нікотин, може стати причиною нервового збудження крихітки. Тому сон, апетит і настрій дитини погіршуються.
Як показали дослідження, паління при годуванні груддю тісно пов'язане з неспокійним станом малюка. Так 40% дітей, яких годували жінки-курці, плакали 2-3 години (імовірно від кольок), водночас показник серед малюків, яких годували жінки без згубних звичок, склав 26%.
Деякі джерела зазначають, що після того, як мати кидає палити, стан дитини може як покращитися, так і погіршитися. В останньому випадку спостерігається синдром відмови.
Але також варто зауважити, що кольки мучили і тих дітей, які перебували на штучному вигодовуванні та проживали в будинку як мінімум з одним курцем. Тому варто пам'ятати, що пасивне паління є так само небезпечним, як і засвоєння нікотину з молоком. Завдяки одному дослідженню вчені виявили зв'язок між шкідливими звичками дорослих і раптовою дитячою смертю в перший рік.
Якщо жінка палить, їй краще не годувати грудьми?
Це не так, зазначають педіатри та поважні організації. Навіть якщо мама не може позбутися поганої звички, вона повинна продовжувати лактацію. Материнське молоко знижує вплив цигарок на легені немовляти і загалом покращує його здоров'я. Тому між варіантами, палити й перейти на штучні суміші чи палити і продовжувати годувати грудьми медики радять вибирати друге.
Лікарі підкреслюють важливість паління за межами оселі, оскільки основну шкоду несе саме пасивне паління.
4 поради тим, хто не може кинути палити
- Мама повинна палити якомога далі від малюка. Не варто палити в квартирі або коли гуляєте з дитиною на вулиці
- Якщо кинути погану звичку не вдається, складіть графік: викурюйте цигарку після годування, а не до нього
- Пийте побільше води – це поліпшить вироблення молока і швидше виведе шкідливі речовини
- Після цигарок завжди мийте руки і полощіть рот
Попри переконання медиків, що паління при грудному вигодовуванні приносить менше шкоди, ніж при штучному вигодовуванні малюка, намагайтеся все-таки побороти згубну звичку. А якщо повністю виключити нікотин з життя не вдається, спробуйте хоча б зменшити кількість цигарок. Лише ви у змозі щось змінити.
Інші статті:
Рекомендовані статті