Що не можна робити після кесаревого розтину?➥ Дізнайтеся, як забезпечити швидке відновлення і уникнути ускладнень після операції.
Як і в разі з іншими операціями, реабілітація після кесаревого розтину вимагає часу. В нашому чек-листі зібрані рекомендації щодо того, як відновитися після кесаревого розтину і що може вам допомогти в цьому.
- Попросіть сім’ю та друзів допомогти вам протягом перших кількох тижнів, поки заживає живіт після кесаревого розтину. Також ознайомтеся зі списком рекомендацій, як правильно поводитися з відвідувачами після пологів.
- Якщо ви заздалегідь знаєте, що у вас буде кесарів розтин, перед тим, як відправитися до лікарні, приготуйте і заморозьте порційно кілька страв на майбутнє. Відмінний варіант — супи, оскільки вони містять порцію овочів.
- Наповніть свій холодильник і кухонні шафи перед поверненням з лікарні. Попросіть сім’ю та друзів допомогти або зробіть онлайн-замовлення продуктів, коли ви повернетеся додому. Також вам знадобиться хтось, щоби розпакувати покупки.
- Вам потрібно буде кожен день обережно очищати шов після кесаревого розтину. Дізнайтеся у свого лікаря або акушерки, як це правильно робити.
- Якщо відчуваєте сильні болі після кесаревого розтину, зверніться до лікаря. Він огляне рану й може порекомендувати відповідні медикаменти.
- Запитайте свого лікаря, чи потрібно прикривати шов після кесаревого розтину або краще залишити його провітрюватися.
- Щоб полегшити відновлення після КС, носіть вільний зручний одяг, який не подразнює вашу рану, і спідню білизну, яка не прилягає до рубця.
- Зберігайте предмети першої необхідності для себе й дитини (їжа, одяг, туалетні приналежності, посуд) в межах досяжності, щоб вам не доводилося часто вставати після кесаревого розтину, розтягуватися або низько нахилятися.
- Їжте багато фруктів та овочів, пийте багато води, щоб нормалізувати роботу кишківника.
- Ви не зможете керувати автомобілем протягом перших тижнів, тому попросіть друзів і родину про допомогу, якщо вам потрібно кудись поїхати.
- Виберіть V-подібну подушку або подушку для ГВ, щоб годувати малюка було зручніше.
- Намагайтеся уникати фізичних навантажень на час відновлення після кесаревого розтину.
- Не підіймайте нічого, що важче вашої дитини.
- Намагайтеся залишатися активними, оскільки це допомагає уникнути запорів і прискорює відновлення після кесаревого розтину.
Рекомендовані статті