Прикорм шматочками: правила введення
Не знаєте, коли вводити тверду їжу дитині? Приблизно в 7-8 місяців можна поступово переходити на їжу з невеликими шматочками. Прикорм шматочками, коли дитина їсть їжу руками, — відмінний спосіб познайомитися з різними смаками й текстурами в комфортному темпі. Ось кілька порад, які допоможуть малюкові почати свої смачні пригоди.
- Для їжі руками намагайтеся робити шматочки, які будуть злегка висовуватися з дитячого кулачка.
- Для першого прикорму шматочками вибирайте продукти, які легко розчиняються в роті, щоб знизити ризик задухи.
- Для початку уникайте занадто твердої їжі для дитини, як-от сира морква.
- Намагайтеся пропонувати малюкові різні продукти, які можна їсти руками, водночас відповідні для його віку. Це можуть бути фрукти (м'які або приготовані без додавання цукру), м'які або варені овочі, приготовані крохмалисті продукти, як-от картопля, макарони, рис, локшина, м'ясо, риба без кісток і жирний твердий сир.
- Немовлята іноді давляться, коли переходять на тверду їжу. Це не задуха, тому важливо розуміти різницю і знати, що робити в тій чи іншій ситуації. Ризик задухи під час їжі руками не вище, ніж під час традиційного харчування з ложечки. У будь-якому випадку потрібно бути уважними та підготуватися на випадок небезпеки.
- Ніколи не залишайте дитину одну, коли вона їсть руками.
- Намагайтеся годувати малюка під час сімейних обідів, щоб він відчував себе залученим і копіював те, що роблять інші члени сім'ї.
- Будьте готові до безладдя. Деякі батьки підкладають нековзну скатертину або килимок, що не промокає, під дитячий стільчик, щоб полегшити прибирання. Дізнайтеся, які ще корисні предмети можуть вам знадобитися для переходу на тверду їжу. [ПОСИЛАННЯ НА ПЕРШИЙ НАБІР ПРОДУКТІВ ДЛЯ ДИТИНИ]
- Коли вводите прикорм шматочками, дозволяйте малюкові виявляти ініціативу, досліджувати й насолоджуватися відкриттями.
Рекомендовані статті