Фертильний період: що це таке?

Фертильний період: що це таке?

Планування вагітності
Стаття
лист. 6, 2024
3хв

Планування вагітності – хвилюючий процес, але часом молода пара стикається з тим, що зачати малюка не так вже й просто, а період планування затягується на місяці. Жінки купують тести в надії побачити довгоочікувану другу смужку, а кожен день затримки супроводжується легким хвилюванням і радістю. Щоб підвищити шанси зачаття, гінекологи рекомендують обрати для цього фертильний період.

Що таке фертильний період у жінки?

Щоб розрахувати найбільш сприятливий день для зачаття, жінці слід знати про те, що таке фертильний день. На протязі менструального циклу існує період, коли жіночий організм знаходиться в «бойовій готовності» для запліднення яйцеклітини. Найбільш сприятливим є останній день цього періоду, його називають фертильним днем.

Найвища ймовірність завагітніти спостерігається протягом 48 годин з моменту, коли почалася овуляція. В цей час яйцеклітина залишає яєчник і рухається статевими шляхами до виходу, запліднення відбудеться, якщо в маткових трубах вона зустрінеться з активними сперматозоїдами. Оскільки життєдіяльність яйцеклітини становить кілька годин, а життя сперматозоїдів в статевій системі жінки досягає 5 днів, фертильні дні тривають 6-8 діб. При нормальному менструальному циклі, тривалістю 28 днів, фертильним періодом будуть 10-17-й дні.

Які симптоми можна помітити у фертильний період?

Деякі жінки здатні визначити початок фертильного періоду за самопочуттям і характерними симптомами. Гінекологи виділили чотири основні ознаки початку фертильності:

• больові відчуття в одному яєчнику;
• видозмінені виділення;
• підвищення базальної температури;
• гормональні зміни, що призводять до змін настрою.

Також завдяки змінам в організмі жінки під час фертильності існує низка перевірених способів, що дозволяють контролювати внутрішні процеси і визначити фертильні дні. Найбільш популярними способами стали метод Біллінгса, вимірювання температури, а також використання спеціалізованих тестів на овуляцію.

Метод Біллінгса: огляд шийки матки

Фертильна фаза – це оптимальний час для зачаття. Визначити початок фертильності у жінки можна, відстежуючи стан шийки матки, а точніше її виділень. Такий метод називається методом Біллінгса і заснований на веденні щоденного обліку. Шийний слиз – це природні виділення, що обволікають шийку і видозмінюються в залежності від фази циклу. Регулярний зовнішній огляд дозволить визначити кількість і консистенцію слизу, що згодом допоможе визначити початок фертильності.

У перші дні після місячних і за кілька днів до їх настання слизу в шийці майже немає, а в процесі овуляції його стає більше, він набуває тягучої консистенції і виглядає прозорим. Після закінчення періоду овуляції слизу стає значно менше, він набуває липкої і густої структури.

Вимірювання базальної температури

Період фертильності вираховується за допомогою регулярного вимірювання базальної температури. Для цього достатньо скористатися термометром і вимірювати температуру в прямій кишці або в піхві. Гінекологи рекомендують проводити вимірювання відразу після пробудження, не встаючи з ліжка. Щоб показники були точними, вимірювати температуру потрібно в тому положенні, в якому і прокинулися.

Обираючи термометр, віддати перевагу варто спеціальному базальному термометру, а протягом усього курсу вимірювання не міняти термометр, оскільки це може порушити точність показань. Також процедура повинна відбуватися в один і той же час, для цього буде потрібно скористатися будильником. Показники можуть коливатися, якщо напередодні жінка мала статевий акт, вживала алкоголь або перенесла стрес.

Всі результати фіксуються в таблиці. Свідченням того, що настав сприятливий період для запліднення, стане підвищення температури, показники якої зберігаються протягом двох-трьох днів.

Визначення фертильності за допомогою тесту

Всі жінки знають про тести на вагітність, але не всі використовують спеціальні тести, які допоможуть визначити початок фертильних днів. Для майбутніх матусь, які не хочуть морочитися та піддавати себе щоденним оглядам і вимірювальним процедурам, оптимальним варіантом залишається тест на овуляцію. Широкий вибір пристроїв дозволить обрати максимально зручний і доступний вид тесту, який встановить фертильний період для зачаття дитини. Такий метод визначення вважається найточнішим, але щоб не купувати по 10 тестів, використовувати його рекомендовано попередньо вирахувавши приблизний період овуляції за календарем.

Рекомендовані статті

View details Як правильно зачати дитину: поради майбутнім батькам
Стаття
Как правильно зачать ребенка | Nestlebaby.com.ua

Як правильно зачати дитину: поради майбутнім батькам

Якщо ви свідомо вирішили завести дитину, то, найімовірніше, емоційно ви вже готові до батьківства. Але чи готове ваше тіло до цього?

7хв на прочитання

View details Місячні під час вагітності: правда чи міф?
Стаття
Місячні під час вагітності: правда чи міф?

Місячні під час вагітності: правда чи міф?

Під час вагітності, особливо на ранніх термінах, багато жінок помічають кров'янисті виділення, схожі на менструальні. Виникає закономірне питання: чи можуть під час вагітності йти місячні?

Оксана Негрич

7хв на прочитання

View details Як швидко завагітніти?
Стаття
Як швидко завагітніти?

Як швидко завагітніти?

Зачаття дитини – це складний біологічний процес, що вимагає підготовки, часу та здоров'я обох партнерів.

4хв на прочитання

View details Коли можна робити тест на вагітність
Стаття
Коли можна робити тест на вагітність

Коли можна робити тест на вагітність

Тест на вагітність – це один із перших кроків, який жінка робить, коли підозрює вагітність.

3хв на прочитання

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.