Взуття для малюка
Малюк дедалі впевненіше стоїть на ніжках, а значить, настав час задуматися про перше взуття для нього. Дізнайтеся про думку фахівців щодо того, з якого віку рекомендується взувати дитину і що слід враховувати при виборі дитячих черевичків.
Перше взуття малюкові купують приблизно в 10-12 місяців, коли він починає впевнено ходити по квартирі. Більшість фахівців наполегливо рекомендують вчитися ходити саме босоніж або, якщо в квартирі прохолодно, в нековзних товстих шкарпетках. Повзання і ходьба босоніж дозволяють рівномірно розподіляти навантаження на м'язи ніг, повноцінно розробити зв'язковий апарат, правильно сформувати стопу. І навіть дитині, яка вміє ходити, в квартирі краще взувати м'які пінетки.
Жорсткі ортопедичні черевички з супінатором - це профілактичне та іноді лікувальне взуття. Вихід в таких черевичках на прогулянку на 2-3-години пару разів на день є корисним для ніжок малюка, але цілий день ходити по квартирі в такому взутті можна тільки за приписом ортопеда.
Порада
Залежно від сезону першим взуттям будуть сандалі або черевики. Віддайте перевагу моделям з натуральної шкіри або щільної бавовняної тканини. Перевірте гнучкість підошви: візьміться за п'яту і носок і зігніть туфельку. Якщо гнеться тільки передня частина підошви на рівні пальців, не беріть цю модель. Малюкові буде незручно, він може спотикатися, падати. Підошва повинна легко гнутися від того місця, де закінчується п'ята, і до носка.
У виборі моделі взуття необхідно врахувати наступні моменти:
- Правильні черевички повинні мати досить високий закаблук. Бажано, щоб він закривав гомілковостопний суглоб і щільно фіксувався на щиколотці;
- Зручно, якщо взуття буде зі шнурівкою або липучками. Так легше відрегулювати її ширину точно по нозі;
- Перший час краще віддати перевагу сандаликам із закритим носком. Малюк ходить ще невпевнено, закритий ніс захистить пальці від ударів і не дозволить зачерпнути ногою пісок і дрібні камені;
- Дитяче взуття має бути легким, щоб не перевантажувати м'язи дитини.
Тільки лікар-ортопед зможе визначити, чи потрібно вашій дитині взуття з невеликим каблучком і спеціальної ортопедичною устілкою. У різних країнах думки медиків різняться. В одних країнах майже всі діти ходять у профілактичному ортопедичному взутті, а в інших такі черевички отримують за рецептом лікаря, з індивідуально виготовленою устілкою. Проконсультуйтеся з фахівцем.
Важливо!
Дуже важливо правильно підібрати розмір взуття. Для цього поставте ніжку малюка на аркуш паперу і обведіть стопу. Слідкуйте, щоб пальці дитини лежали спокійно, чи не були підібраними. Додайте до довжини між п'ятою і пальцями 0,5-1 см. Це і буде правильний розмір взуття у довжину.
Виріжте контур стопи і перевірте ширину устілки в передній частині взуття. Якщо устілка хоч трохи вужча за контур, таке взуття купувати не можна, тому що воно буде стискати і деформувати пальці.
Остання перевірка в магазині - примірка. Взуйте малюка в обрану пару і дайте йому погуляти по магазину пару хвилин. Після цього взуйте малюкові наступну пару взуття. Перевзуйте назад першу пару. Купуйте те взуття, в якому малюк рухається впевненіше, менше спотикається.
Порада
Маленькі діти ростуть швидко і часто не встигають зносити одяг і взуття. Багато малят ходять в одязі старших братів і сестер або дітей подруг, які вже виросли. Із взуттям так чинити не можна. Взуття впливає на формування стопи і ходу малюка, але і дитина деформує взуття під свою стопу. Ці деформації малопомітні, але вони можуть передати дитині ортопедичні проблеми першого власника взуття. Тому взуття завжди купуйте нове і за розміром.
Легких кроків!